Konopné izolace (dříve CANABEST)

Izolace z konopného vlákna, a obecně řečeno z přírodních vláken, dosahují vynikajících tepelně izolačních, akustických i hořlavostních parametrů čímž se plnohodnotně vyrovnávají na trhu běžně dostupným konvenčním izolacím. Zároveň však mají jedinečné přirozené vlastnosti, které je naprosto odlišují od konkurenčních výrobků a stavějí je na mnohem vyšší úroveň. Výrobky z konopného vlákna jsou určeny především uvědomělým stavebníkům, kterým záleží na tom, jak se bude cítit jejich dům, a hlavně jeho obyvatelé, v příštích desetiletích.

 
 
 
PŘEDNOSTI KONOPNÉ IZOLACE:
 • konopí je nejstarší kulturní plodinou, konopím si po staletí utěsňovali roubenky již naši předkové
 • tepelně-izolační parametry konopné izolace dosahují stejných hodnot jako běžně používané izolanty (součinitel tepelné vodivosti = 0,040 W/(m.K))
 • schopnost tepelné akumulace u izolace z konopí je dokonce dvojnásobná v porovnání s minerálními izolacemi (c = 1600 J/(K.kg))
 • konopné vlákno má jedinečnou schopnost v optimální míře absorbovat vlhkost a opět ji uvolnit - to je největší deviza konopné izolace oproti jiným materiálům
 • díky vysoké prodyšnosti a vlhkostní vodivosti zachovává konopná izolace zdravé mikroklima domu bez množících se bakterií, plísní a jiných mikroorganismů, které způsobují alergie a jiné zdravotní problémy
 • konopná izolace je pro svou vysokou schopnost teplotní a vlhkostní akumulace ideálním materiálem do difúzně otevřených konstrukcí
 • vysoká difúzní propustnost (snadno odvádí a odvětrává vlhkost) a schopnost redistribuce vlhkosti (předává vlhkost celým objemem) jsou důvodem, proč konopná izolace i za vlhkých podmínek zachovává svůj tvar, nebortí se a hlavně neztrácí izolační schopnosti ani při objemové vlhkosti dosahující až 20 %. Faktor difůzního odporu je 1-2
 • s konopnou izolací můžete pracovat bez ochranných pomůcek, nedráždí dýchací cesty, nesvědí a neškrabe
 • konopná izolace nabízí široké využití v krovech, stropech, podlahách, vnitřních i vnějších stěnách
 • proces výroby je energeticky nenáročný a nezatěžuje životní prostředí
 • přírodní materiály zažívají renesanci
 VÝROBKY:
Tepelně-izolační rohože z konopného vlákna jsou vyráběny ve dvou provedeních, lišících se objemovou hmotností, složením a použitím:
 
Konopné izolace KLIMA Hanf - flexibilní konopná izolace
Klima Hanf je flexibilní konopná izolace pro stěny, provětrávané fasády a hlavně střechy. Výhodou výrobku je vynikající tepelná a hluková izolace. Surovinou pro intenzivní hmotu je konopí, rychle rostoucí jednoroční rostlina.
Klima Hanf se skládá z konopí, vázacího vlákna a soli, která přispívá k lepší požární odolnosti materiálu. Jedná se o vysoce kvalitní izolační látku bez jakýchkoliv příměsí.
Pokud chcete i v létě klidně spát? Potom je Klima Hanf je tím správným materiálem pro Váš dům. V horkých letních dnech se teplo uchovává v izolaci a to postupně propouští do místnosti. Čím težší materiál, tím více tepla je uloženo. S 35kg/m³je naše konopná izolace asi dvojnásobně težší, něž polystyrén. Tímto způsoben se dá velmi jednoduše zabránit přehřátí pokojů, které jsou v podkroví.
Povolení: ETA13-0518

Konopná izolace Universal - tvrdá deska z konopí
Universal je tvrdá izolace z konopí. Materiál se používá při nadkrokevní izolaci střechy, stropů a fasád. Velkou předností ekologického materiálu je vynikající tepelná a hluková izolace.
Přednosti, využívání a používání :
Jednoduché zpracování : zaříznutí speciálním nožem, aligátorem nebo kotoučovou pilou
Difuzně otevřená střešní nadstavba
Vysoká objemová hmotnost (100kg/m3) – díky tomu dochází k dokonalému ukládání tepla a v létě k výborné tepelné ochraně
Nejlepší hluková izolace díky vrstvě a pružnosti desky
Regulátor odvodu vlhka
Povolení: ETA13-0547
CENÍK ZDE - akční cena -15% !
 
POUŽITÍ A DOPORUČENÉ SKLADBY:
Konopná izolace je s výhodou uplatňována jako tepelný a zvukový izolant jak v obvodových, tak vnitřních svislých i vodorovných konstrukcích:
 • zátěžové vodorovné izolace podlah (kročejová izolace těžkých plovoucích podlah)
 • vodorovné izolace stropů a podhledů (tepelné a akustické)
 • svislé izolace vnitřních stěn (tepelné a akustické)
 • svislé izolace obvodových stěn (výplňové a sendvičové konstrukce)
 • svislé izolace fasád (zateplovací systém)
 • střešní izolace (mezi krokve i nad krokve)
 Doporučené skladby naleznete zde.
 
VLASTNOSTI KONOPNÉ IZOLACE Z HLEDISKA STAVEBNÍ FYZIKY:
K vlastnostem a parametrům konopné izolace z pohledu stavební fyziky se vyjadřuje Ing. Jan Škopek, člen ČKAIT. Posouzení naleznete zde.
 
 
TEPELNÁ IZOLACE BUDOUCNOSTI
Díky svým parametrům, šetrnosti k životnímu prostředí, energetické nenáročnosti výroby a pozitivním dopadům na zdraví, je tepelná izolace z konopného vlákna izolací budoucnosti a už dnes výborným řešením pro uvědomělé stavebníky.
 
Mapa webu  |  Administrováno CMS systémem společnosti NETservis s.r.o.